Improfestival Tilt

2013. aasta kevadel saabus Improgrupp Jaa! tagasi FIIFilt (Finland International Improv Festival) pea, et eufoorias. Viis päeva kunstilisi elamusi, mida pakkusid improteatrid erinevaist maailma nurkadest, kohtumised sarnaselt mõtlevate inimestega, uued sõbrad ja päikesetõusuni kestvad arutelud olid teinud oma töö. Mõistsime, et tahaksime luua eestlastele midagi, mis pakuks samasuguseid elamusi ja emotsioone. Niisiis tuli meile mõte tuua ellu Eesti esimene rahvusvaheline improteatrite festival „Tilt“.

Festivali korraldamine oli omaette seiklus ning täis mitmeid tilte (tilt – inglise keeles kallutus, improkeeles – ootamatu pööre). Kuid lõpuks saabus 17. oktoober – festivali esimene päev. Festivali jooksul astusid laval üles kõik kolm tol ajal Eestis tegutsenud improteatri truppi: Eesti Improteater, Improkraatia ja Improgrupp Jaa!. Lisaks naerutasid publikut Clark & Addisson Soomest, Rīgas Improvizācijas Teātris Lätist, Det Andre Teatret Norrast ning Katy & Mary Inglismaalt. Festival tõi kokku umbes 500 inimest ja paljud publikuliikmed said seeläbi improteatrist osa esmakordselt. Kõige rohkem tegi meile head meelt näha, et meil õnnestuski jagada nii paljudega impromaagiat ja rõõmu, mida see  kaasa toob. Nii saime ka aru, et „Tilt“ ei saa jääda ühekordseks sündmuseks.

Sel aastal toimub festival „Tilt“ 6.-8. novembril Tallinnas, kohvikus Sinilind. Festivalipäevad saavad olema täidetud põnevate etendustega, mille toovad lavale julged ja nutikad improtajad nii Eestist kui välismaalt. Pakume ka töötube, kus saavad end täiendada erineva kogemusega improhuvilised ning diskussioone teemal, kuidas tutvustada improteatrit erinevates kultuurides. Ja üle kõige pakume päevi täis teatrimaagiat kaunis sügiseses Tallinnas!


Kohtumiseni!

Tagasiside

TILT 2 osalejad festivalist:

“We really enjoyed the atmosphere at Tilt – everyone was so welcoming and warm :) The show programme was a nice mix of different kinds of groups, formats and energy levels. The hostel was lovely and very conveniently located to the show venue and one of the workshop spaces. So thanks for making that happen!”

Hazel from IMP (FIN)

„Olen ülirahul, nii et suurimad-suurimad tänud teile!“

Mirja, Ruutu10 (EST)

„We had a blast and really enjoyed ourselves!“

Nicole Mischler (NL)

„It was a pleasure to be a part of it all!! Mostly things were running really smoothly: i felt like i was welcomed, both as a performer and a workshop instructor.“

Senja Meriläinen (FIN)

„I liked the range of productions you had and the great improvisers you had there.“

Nathan Keates (UK)

„We’re still full of all the emotions and love that we lived in Tallinn! The crew have been great!“

Teatribù Milano (ITA)

„I love the festival. It was an amazing time. I was taken care of very well. You enabled everything I came to do and it all happened. It all was a lovely experience. Thank you very much.“

Nathan Keates (UK)

„My overall impression was that I had fun with a very dedicated bunch of people.“

Peter More (NL)

„WE ARE HONORED TO HAVE BEEN PART OF THE FESTIVAL.“

Gabriele from Teatribù, Milano (ITA)

„So in turn, I want to thank the crew at the Tallinn International Improv Festival for a wonderful experience. I still can’t believe it happened. I’ve met so many fantastic people in the last week and got a chance to see some stellar Improv. There were some of you who didn’t even have a clue about what is/where is Estonia (actually…let’s be honest here…a bunch of you), but man, it’s amazing. Tallinn is amazing. If you get a chance, go visit. American improvisors, submit to this festival. Please. Do. It. It’s not every day you get to perform in another country. I’m almost hesitant to even say that because I want Tallinn all to myself, but really, submit. GO. You’ll have so much fun.“

Emily (USA)

Etendused

Neljapäev 06.11.2014
Kohvik Sinilind (Kaart)

18:00 — 19:15
Eesti keeles
Inglise keeles
€5.00 — €5.00
Festivali “Tilt” Esinejad

Treiler šõu

3…2….1….Tere tulemast rahvusvahelisele improteatrite festivalile „Tilt“!

Festivali avalöögiks on kiiretempoline Treiler šõu, kus publik näeb esinevaid tiime, kes näitavad, mis puust nad tehtud on.

Igal trupil on piiratud lavaaeg, et tutvustada end, oma improviseerimisstiili ning teha mida iganes nad soovivad ja suudavad (kuigi me tungivalt soovitame neil improga esineda), et meelitada teid oma etendusele.

See on suurepärane võimalus tutvuda improteatri, Tilti, esinevate tiimide ja erinevate improviseerimisviisidega, mida selleaastaselt festivalilt on oodata.


Treiler šõul astuvad üles:

Ruutu10 (EST), IMP (FIN), Anne & Frank (grupist C3467X) (UK), Improgrupp Jaa! (EST), Teatribù (IT), Impeerium (EST) ning Mischler & More (NL).

19:30 — 20:00
Eesti keeles
€6.00 — €8.00
Ruutu 10 (EST)

Samal Ajal

Naer vabastab.

Etendus „Samal ajal“ kombineerib omavahel vabalt voolava pikavormi ning kiiretempolise ja sagedaste publiku soovitustega lühivormi mängud. Rida stseene on eraldatud sõnadega „samal ajal“, lastes publikul määrata järgmise stseeni raamistiku. 25 minutit kestev etendus „Samal ajal“ on põnev sõit, mis hoiab publikut haaratuna, asetades ta lavastaja kohale.


Ruutu10 ühendab endas kümme erinevat inimest, kel on üks ühine unistus: teha improt professionaalsel tasemel. Alates asutamisest aastal 2013 (ja sel ajal kandes nime Improkraatia) on nad Tallinnas ja Tartus esinedes kasvatanud lojaalse fännibaasi. Samuti annavad nad impro tunde ja reisivad mööda Eestit esinedes ja andes improteemalisi töötube. Soov alati lihvida oma oskusi on viinud neid õppima ka õpetajate käe alla, kes on väljaspoolt Eestit, ning paljud neist on end koolitanud prestiižes iO Theatre’is, Chicagos.

Nad teevad nii pikavormi kui lühivormi improviseeritud showsid, mis on juhitud nende kreedost: naer vabastab.

ruutu10.ee
facebook.com/ruutu10

20:15 — 20:45
Inglise keeles
€6.00 — €8.00
IMP (FIN)

InimLoomad

IMP (FIN)

IMP (FIN)

InimLoomad

Loomalikud instinktid + inimloomus = see on mahlakas kooslus nii draamaks kui komöödiaks!

Mida arvaks anakonda jääkarust kui nad kohtuks? Mis juhtub, kui liblikas armub?

Iidsete legendide järgi on meie kõigi sees peidus väeloomad. Aga mis juhtuks, kui nende loomalikud jooned hakkaks ennast tunda andma ka igapäevaelus ja suhetes? IMP improviseerib lugusid, mis räägivad lihtsatest inimestest nagu sina ja mina – ainult et pealispinna all, on need tegelased palju rohkemat, kui lihtsalt inimesed…


Neli jalustrabavat naist, kes kuuluvad Soome ainsasse rootsikeelsesse mitte-professionaalsesse improtruppi, toovad teieni võrratu etenduse, mille paneb liikuma girl power teiselt poolt lahte. Nad on koos improviseerinud üle kahe aasta ja armastavad improt. Eksperimenteeritud on küll erinevate žanritega, kuid hetkel on neiud truuks jäänud pikematele draamadele. Festivalil Tilt teie ette jõudval etendusel satuvad nende peategelaste loomalikud iseloomujooned inimlike tingimuste ja probleemide keskele. Tulge ja vaadake kuidas nad seal hakkama saavad!

facebook.com/IMP.studentteatern
impstudentteatern.wordpress.com/

21:00 — 21:45
Inglise keeles
€10.00 — €12.00
Anne & Frank (grupist C3467X) (UK)

Anne & Frank: Baasreaalsus

Anne & Frank (grupist C3467X) (UK)

Anne & Frank (grupist C3467X) (UK)

Anne & Frank: Baasreaalsus

Hea impro, palju nalja, ei mingit trikitamist.

Anne & Frank paluvad publikult vaid ühe sõna, kasutades sellest inspireeruvaid ideid, et luua rida rutiinseid olukordi, mille erinevaid maailmu ja ideid nad arendavad ja avastavad, enne kui selgub, kuidas need kõik kokku sobituvad ühte ootamatusse lõpplahendusse. Selles etenduses saab olema nii tempokaid kui aeglaseid stseene. Te saate naerda. Võib-olla te saate ka nutta, kuigi see on vähem tõenäoline. On võimalus, et te vihastate…  seda asja peab veel vaatama. Ja tunnete igavust. Nali! Ärge muretsege, viimast seal kindlasti ei ole.


Rahvusvaheline improtrupp C3467X võttis oma valjuhäälseima liikme ja selle tüübi, kes kunagi ei räägi ning moodustas neist kahe-inimese improduo Anne & Frank. Nad esinevad regulaarselt igal pool oma kodulinnas Londonis ning on tuntud oma kahe-inimese Haroldi ja Monostseenide poolest. 2014. aastal on nad jõudnud esineda ka New Yorgis toimuval Del Close’i maratonil, Edinburgh’i Fringe festivalil ja Soome rahvusvahelisel improteatrite festivalil (FIIF).

Anne & Frank on tuntud ka kui Carleen Macdermid ja Shem Pennant ning neil on suur au ja rõõm esineda teisel rahvusvahelisel improteatrite festivalil “Tilt”.

c3something.com/anne-and-frank

Reede 07.11.2014
Kohvik Sinilind (Kaart)

18:00 — 18:45
Eesti keeles
€8.00 — €10.00
Improgrupp Jaa! (EST)

Kirglik elu

Improgrupp Jaa! (EST)

Improgrupp Jaa! (EST)

Kirglik elu

Kõrvakiil oli selle eest, et jätsid mind üksi Karli kasvatama… suudluse selle eest, et tulid tagasi.

Improgrupp Jaa! on oma uue improformaadi “Kirglik elu”, loomisel võtnud inspiratsiooni eeskätt kustumatutest telehittidest nagu “Metsik roos”, “Vaprad ja ilusad”, “Dallas”, “Õnne 13” jpt. Teie ees rulluvad lavale uskumatud ja kordumatud lood, mis räägivad kõigest inimlikust ­ armastusest, ahnusest, heasüdamlikkusest, meeleheitest ja muidugi kirest. Mida viskab saatus, või hoopis juhus, tegelaste teele ja kuidas nad selle kõigega hakkama saavad? Ole kohal ja ela kaasa nende kirgliku elu pöördkäikudele!
Oma elu osades: Alejandra, Jorge, Jesus, Antonella, Inés, Gabriel, Carmen, Isabel, Penelope, Pablo jt


Improgrupp Jaa! koosneb erineva taustaga noortest amatöörnäitlejatest, keda ühendab huvi avastada reegliteta teatrimaailma, milles kõik sünnib siin ja praegu – improvisatsioonivormis. Jaa! on koos käinud juba aastast 2009 ning jõudnud selle aja jooksul esineda nii erinevates paikades üle Eesti kui käia ka külalisetendusi andmas välismaal.  Nad otsivad pidevalt uusi arenguvõimalusi ja ei kohku tagasi ka väljakutsete ees!

facebook.com/jaaimproteater

19:00 — 19:30
Inglise keeles
€6.00 — €8.00
Senja Meriläinen (FIN)

Enam hullemaks minna ei saa

Senja Meriläinen (FIN)

Senja Meriläinen (FIN)

Enam hullemaks minna ei saa

Kümme inimest ühes kehas – vähemalt!

Üks naine. Üks lava. Üks emotsioon, mis meid kõiki ühendab.

Või vähemalt on meil sõber, kellega juhtus midagi sarnast ja tead, see oli nii halb…

Või sõbra sõber…

Tead ju küll…

Ühine Senjaga ootamatul reisil, mis viib paratamatu katastroofini – ja naudi sõitu!


Senja on suure suu ja veel suurema südamega artist, kes alustas improviseerimist 2003. aastal noores, innukas ja metsikus trupis kusagil Põhja-Soome metsades.

Hiljem on ta end täiendanud ka Loose Moose Theatre Companys Calgarys, Kanadas ja iO Theatre’is Chicagos, USAs.

Oma loomingus seob Senja erinevaid lähenemisi ja filosoofiaid, et jõuda eesmärgini olla naljakas, tundeline, dramaatiline, heasüdamlikult kangekaelne armastusväärne jobu – nii laval kui elus.

Teda võib näha Soomes esinemas koos truppidega JadaJada Improv ja Tampereen Improvisaatioteatteri Snorkkeli.

senjamerilainen.wordpress.com/

19:45 — 20:30
Inglise keeles
€10.00 — €12.00
Teatribù (ITA)

Stereotüübid

Igal linnal on omad stereotüübid – millised on sinu linnal?

Laval on kolm näitlejat ja kolm lugu. Iga karakter on ühe loo peategelane ning nad on kõik väga iseloomulikud sellele linnale, kus tegevus toimub. Sedapuhku näete laval stereotüüpseid tallinlasi. Kolm lugu tuuakse teie ette kolmes erinevas keeles: itaalia, inglise ja külastatava riigi keeles (Tallinnas on kolmas lugu peaaegu tumm…).


Teatribù on suurim ja pikimate traditsioonidega improteater Milanos, mis alustas tegevust juba 1991. aastal. Teatribù’l on oma improkool, milles õpib, harrastab või tegeleb professionaalsel tasemel improga enam kui kui 150 inimest. Nad on osa võtnud paljudest improteatrite festivalidest, muuhulgas Chicagos, Würzburgis, Atlantas, Edmontonis, Seattle`s, Tamperes ja Berliinis.

Itaallastena on nende väljendusvahendites olulisel kohal kehakeel ja miimika. Itaalias räägitakse kätega!

teatribu.it
facebook.com/teatribu

20:45 — 21:45
Inglise keeles
€12.00 — €15.00
Garwood ja Keates (UK)

Garwood & Keates

Garwood ja Keates (UK)

Garwood ja Keates (UK)

Garwood & Keates

Kaks tooli, kaks näitlejat ja üks sõna.

Garwood & Keates toovad teieni tunniajase show, mille eesmärgiks on uurida inimesi. Nad loovad karaktereid, kelles on kätketud erinevad rütmid, nüansid, suhted ja karm reaalsus ning toovad vaatajate naudinguks teie silme ette rea tegelasi, suhteid ja lugusid, millele kaasa tunda.

Garwood & Keates pakuvad teile pikemaid stseene kiire naeru ja lühistseenide asemel. Nad tahavad kohtuda oma loodavatega ja jääda nendega, kuni leiavad, et nad neid enam ei vaja.


Lindsey Garwood ja Nathan Keates on näitlejad, kes leidsid, et improviseerimine sobib neile paremini kui miski muu. Kaks tugevat isiksust, kes leidsid ootamatult, et nende eesmärgid impros on kattuvad.

Nathan Keates on koolitaja, kelle töötubades on osalenud inimesed kogu maailmast, ning kes on muuhulgas esinenud USAs, Belgias, Türgis, Saksamaal, Suur-Britannias ja mujal.

Lindsey Garwood on imeline improviseerija, kes on oma pikaaegse improtee jooksul pannud aluse ka uuele improkogukonnale Cambridge’is, Suur-Britannias.

Nende fookus on uurimisel ja avastamisel. Nad esinevad koos mitmete erinevate etendustega ning töötavad selle nimel, et pakkuda professionaalset improvisatsiooni.

NB! Ettenägematute asjaolude (improkeeles “tiltide”) tõttu ei õnnestu Lindsey Garwoodil festivaliks Eestisse jõuda. Tema koha võtab etenduses üle Austraaliast pärit multitalent Rama Nicholas, kelle kohta saate lähemalt lugeda festivali koolitajate alt.

tinyurl.com/improvbristol

Laupäev 08.11.2014
Kohvik Sinilind (Kaart)

18:00 — 18:40
Eesti keeles
€8.00 — €10.00
Improteater Impeerium (EST)

Puutetundlik

Improteater Impeerium (EST)

Improteater Impeerium (EST)

Puutetundlik

Kujutluse võim!

„Puutetundlik“ on etendus, kus neli näitlejat improviseerivad ühe tervikloo. Publiku abil riietatakse kujutletavalt üks näitlejatest ning sellest saab loo lähtepunkt. Kes ta on? Miks ta on selliselt riides? Mis teeb teda õnnelikuks? Kes on inimesed tema ümber? Millistesse pöörastesse seiklustesse ning liigutavatesse stseenidesse ta meid viib? Neile (ja paljudele teistele) küsimustele otsib Improteater IMPEERIUM loo arenedes ja impromaagiat avastades vastuseid.


Improteater Impeerium kasvas välja 2014. aastal esimesest professionaalsest improtrupist Eestis. Seega, kuigi Impeerium on veel noor, on trupil improkogemust juba viis aastat. Liikmed on kutselised näitlejad, kes lisaks Impeeriumile kuuluvad teiste Eesti teatrite draamatruppidesse või tegutsevad vabakutselistena erinevates teatri-, tele- ja filmiprojektides. Peale näitlejate on Impeeriumis ka andekad muusikud ning suurepärased valguskunstnikud, kes aitavad levitada improarmastust Eestis.

Imperaalid naerutavad publikut kahevaatuseliste etendustega, pakuvad elevust tellimusesinemistel ja äratavad huviliste fantaasiat koolitustel. Impros ei tea keegi, mis juhtuma hakkab, kuid kõik on võimalik! Seepärast armastab trupp improt igal kujul.

Ladinakeelne sõna imperium tähendab võimu. Improteater Impeerium soovib vallutada kõikide eestlaste südamed ning tekitada sellega maailmakaardile veel üks improrõõmust tulvil maa, kus inimesed väärtustavad koostööd ja loovust ning kus valitseb kujutluse võim.

improimpeerium.ee
facebook.com/improimpeerium

19:00 — 20:00
Inglise keeles
€10.00 — €12.00
Improvisaatioteatteri JOO! (FIN)

Mõrvamüsteerium

Improvisaatioteatteri JOO! (FIN)

Improvisaatioteatteri JOO! (FIN)

Mõrvamüsteerium

Keegi sureb. Kes – selle otsustad sina!

„Mõrvamüsteerium“ on pikavormi etendus, milles publik kohtub mitmete huvitavate, kuid ka mõnevõrra kahtlaste tegelastega. Nagu mõrvamüsteeriumides tavaks, põimuvad nende tegelaste elud omavahel ning lõpuks jõutakse hetkeni, mil keegi on tapetud. Kulminatsiooniks soomlaste improetenduses on taolise etenduse tähtsaim küsimus: kes on ohver ja kes on mõrvar?

See otsus langeb publiku südametunnistusele.


Improvisaatioteatteri JOO! on tegutsenud juba viisteist aastat. Grupile pühendudes ja etendusi andes plaanivad nad püsida koos veel järgmised viiskümmend aastat! Nagu improgruppides tavaks saanud, on ka JOO! erinevatest inimestest koosnev perekond, keda ühendab armastus impro ja üksteise vastu. Tasub mainida, et JOO! on teinud ja plaanib ka tulevikus teha palju muusikaimprot. Nad on omanäolised ja selle üle uhked!

joo.fi
facebook.com/pages/Improvisaatioteatteri-JOO

20:30 — 21:15
Inglise keeles
€10.00 — €12.00
Mischler ja More (NL)

002

Mischler ja More (NL)

Mischler ja More (NL)

002

Kaks näitlejat, üks lugu, ei ühtki stsenaariumi.

Mischler & More on kaheliikmeline improtiim, mis on spetsialiseerunud improviseeritud žanritele. Võttes vaid ühe või paar publiku soovitust inspiratsiooniks, loovad Mischler & More improviseeritud loo, milles iga žanri puhul pööratakse tähelepanu just sellele omastele karakteritele, loole, keelele ja teemadele.

Etenduses „002“ toovad Mischler & More Tilti lavale briti salaluureteenistuse kõige kõrgetasemelisema spiooni, James Bondi, maailma. Seda koos kurjategijate, kõrgtehnoloogiliste seadeldiste, ilusate tüdrukute, uskumatute trikkide ja loomulikult martiinidega, mis on raputatud, mitte segatud.


Peter More ja Nicole Mischler on koos improviseerinud rohkem kui 15 aastat Amsterdamis, Zürichis ja Edinburghis. Nad on esinenud oma kaheinimese etendusega kaks aastat ning mänginud mitmetes Amsterdami ja Hollandi teatrites aga ka Chicago Improv Festivalil ja Slapdash Festivalil Londonis.

Peter More on improviseerinud ligi 20 aastat. Ta alustas Londonis ja leidis end peagi Amsterdamist, kus ta esineb ja õpetab improt regulaarselt truppidega easylaughs, Dizzy and the Pit Kittens ning duoga Mischler&More. Ta on esinenud festivalidel Londonis, Šotimaal, Amsterdamis, Barcelonas, Soomes ja Chicagos.

Nicole Mischler on pärit Washington D. C. ja õppinud improt Chicagos. Ta on üks trupi easylaughs asutajaliikmetest ning lisaks esinenud truppidega Problem Solved ja Blind Date. Ta õpetab improt ja esineb üle kogu Hollandi. Ta on lavastanud ja esinenud Washingtonis, Chicagos, Amsterdamis ja Edinburghis. Muide, Nicole on Kaljukits ja vasakukäeline.

facebook.com/MischlerMore

21:30 — 22:10
Inglise keeles
€10.00 — €12.00
Adam ja Emily (USA)

Kinos

Adam ja Emily (USA)

Adam ja Emily (USA)

Kinos

Sinu lemmikfilmid. Nii nagu meie neid mäletame!

Publiku pakutud filmikirjeldusele toetudes jutustavad Adam ja Emily selle teile ümber nii nagu see nende arust olla võis. Sujuvate stseenivahetuste ja paljude eriilmeliste karakterite abil loovad nad vaatajatele pöörase kinokogemuse ja seda kõike teie ees laval!


Adam ja Emily on kaks veteranimproviseerijat New Yorgist, kes on komöödiagrupina koos töötanud 2007. aastast alates. Nad kohtusid esimest korda impro 101 töötubades teatris Upright Citizens Brigade (UCB) ja on olnud sellest ajast lahutamatud. Nagu Nicholas & May ja Burns & Allen, toovad Adam & Emily teieni vanakoolikomöödia, millele on lisatud natuke moodsat ja lõbusat veidrust.

Adam Taylor alustas improviseerimisega 2005. aastal, et saada üle murtud südamest. Ta hakkas samal ajal õppima nii Upright Citizens Brigade’is kui Magnet Theatre’is kus paljud silmapaistvad õpetajad aitasid tal oma probleemidega tegeleda.

Emily Bryan on New Yorgist pärit koomik, fotograaf ja burleskitantsija. Koomikuna on ta esinenud stand-up’i, sketšikomöödia ja improga üle kümne aasta nii Dublinis, Bostonis kui New Yorgis. Ta on kirjutanud ja esinenud rohkem kui sajas šõus.

Töötoad

Neljapäev 06.11.2014
Rahvaülikooli teatrikeskus (Kaart)

14:00 — 17:00
Inglise keeles
€16.00 — €16.00
Carleen Macdermid (UK)

The One Act

Carleen Macdermid (UK)

Carleen Macdermid (UK)

The One Act

Slice of life improv entirely set in one location. The improvisers invest in their characters, each other and the location, creating a grounded, relationship based scene, which they can then use as a jumping off point to investigate the fun and humour to be found in this world, and only this world, which they have created. With no sweeps or tag outs to save you it’s longform improv without the safety net.

Meant for – improvisers with stage experience.


Improvising for 18 years and teaching for almost as long Carleen Macdermid is a London based Australian who is passionate about improv, cricket and cheese. As part of C3Something Carleen runs a series of improv nights around London and teaches in affiliation with the Nursery Theatre. She trained at UCB in New York but has taken a variety of classes and courses with teachers and schools in the US, Europe, the UK and Australia.

Rahvaülikooli teatrikeskus, second floor hall.
Workshop fee: 16€. Booking: [email protected]

Reede 07.11.2014
Rahvaülikooli teatrikeskus (Kaart)

11:00 — 15:00
Inglise keeles
€16.00 — €16.00
Fabio Maccioni (ITA)

Choir Improvisation

Fabio Maccioni (ITA)

Fabio Maccioni (ITA)

Choir Improvisation

A deep experience of listening, connection and playfulness.

Two years ago, after 10 years of improv theater, I had the chance to meet vocal improvisation; it was an experience of pure joy and energy, and soon I fell in love with this art form. I don’t feel like I’m cheating my love (improv theater), actually I do feel like having found a new side of the soul of the love of my life! Because vocal improv is made of listening, connection and making your partner look good. And it’s made of joy and play! I also may definitely say that vocal improv is making me a better and humbler improvisor. In this workshop I will propose a taste of the work I’m still doing with Oskar Boldre, a disciple of Bobby McFerrin.
Exercices and games of group listening, feeling free, singing together like a vocal jazz band and singing in duo as two bodies in resonance.
Then we’ll play improv scenes inspired by our work.

Meant for – everybody!


Fabio Maccioni is an improviser from Milan and been part of Teatribù since 2003. He is honored to have become a teacher in 2008. Since then he has taught impro magic in Italy but as well in France, Switzerland, Germany, and during international festivals (Nancy, Strasbourg, Geneva, Würzburg).

He has studied improv in Milan (and keeps on studying!), in Spain (Valencia), in Seattle (with Randy Dixon), in Edmonton and recently he graduated from iO-Chicago (2014 Summer Intensive).
He likes commedia dell’arte, he likes physical theater, he likes clown. He dances. He sings. And these art forms are very enriching for him as an improviser.

Rahvaülikooli teatrikeskus, third floor hall.
Workshop fee: 16€. Booking: [email protected]

13:00 — 16:00
Inglise keeles
€16.00 — €16.00
Senja Meriläinen (FIN)

Feel It

Senja Meriläinen (FIN)

Senja Meriläinen (FIN)

Feel It

Emotions live in our bodies. We carry them with us in the way we stand, walk, breathe and talk.

In “Feel it” we will take emotion in improvisation to the basic physical level, which will help you maintain a good kind of tension with your partners on stage, make your characters more alive and more interesting both to the audience and you, and actually will make improvising a lot easier!

Whether it’s a fun, witty scene you want to create or the dramatic moment that everybody in the audience will remember for the rest of their lives, taking it to the level of physical reactions will give you new tools.

“Feel it” is a good place to be, whether you have a lot or very little experience in improvisation, since we’ll all face challenges of our own during the work – and feel good.

Meant for – everybody!


Senja is an improviser with a big mouth and an even bigger heart.

She started improvising in 2003 in a young, eager and wild troupe somewhere in the deep forests of northern Finland. Since those times she’s received her training at the Loose Moose Theatre in Calgary, Canada and the IO theatre in Chicago, USA – and on many stages big and small.

In her work she’s combining different approaches and philosophies to reach the ultimate goal of being a funny, sensitive, dramatic, good-hearted stubborn lovable jerk – on stage and off.
As a teacher she is very sensitive when needed, but charge a massive energy load to my groups when needed.

Rahvaülikooli teatrikeskus, second floor hall.
Workshop fee: 16€. Booking: [email protected]

Laupäev 08.11.2014
Rahvaülikooli teatrikeskus (Kaart)

10:30 — 13:30
Inglise keeles
€16.00 — €16.00
Nathan Keates (UK)

Chaos and Freedom in Improvisation

Nathan Keates (UK)

Nathan Keates (UK)

Chaos and Freedom in Improvisation

Chaos and Freedom in Improvisation – Time to vamp up the anarchy, destruction and chaos. In the workshop, the exploration will focus on play and game. The concepts involved in how improvisers work together for the purpose of the unknown and unforeseen. We will rally the mess and incohesion to drive forth the artistry and beauteous harmony. Exploring chaos and breaking rules from the point of view of games and design; we will enhance the performance of the players to play. Creating through playfulness has always been my focus and now is the time to express yourself through it too.

Meant for – improvisers with stage experience.


Keates, Nathan is an improvisation facilitator and a performing arts teacher, only a distinction on subject. Keates, Nathan, also is a improviser and clown. He is so addicted to improv, impro, improvisation that he researches the topic. Therefore, he is a teacher, improviser, clown and researcher. Keates has been teaching improv for eight years and developed his theories, focus points and knowledge-base.

Rahvaülikooli teatrikeskus, third floor hall.
Workshop fee: 16€. Booking: [email protected]

11:00 — 15:30
Inglise keeles
€20.00 — €20.00
Rama Nicholas (AU)

Close To You

Rama Nicholas (AU)

Rama Nicholas (AU)

Close To You

[This workshop is sold out]

I created this workshop because I felt like there was a need for the exploration of this work after seeing so many scenes wimped out on when it came to performer commitment to love scene. The workshop is designed to help improvisers explore their fears around intimacy on stage, practice their acting skills when it comes to love scene’s, build trust and break down barriers with an ensemble and impro partners. I ask improvisers to share their fears around performing intimate scenes and I challenge them to separate themselves from their character to be able to fulfil their characters journey.

Performing love scenes is a skill like any other that can be learned, it just takes trust, bravery, honesty, a willingness to be vulnerable and a willingness to take risks that perhaps you have never taken before.

Meant for – improvisers with stage experience.


Rama Nicholas is an actor and improviser with more than 20 years experience in the industry. Residing in Melbourne, Rama has been a member of Impro Melbourne’s Ensemble cast for over 13 years where she has performed, produced and directed many productions. She is the creator and director of the higly acclaimed show ‘The Wishing Tree’ and an award winning one-woman Grimm fairytale musical ‘After Ever After’. In January 2013 she returned from a European tour where she showcased her most recent improvised creation ‘Close to you’.

Rama has a strong commitment to her craft, her goal is to inspire, challenge and entertain her audience. Rama’s curiosity and creativeness leads her to pushing the boundaries, to create new and interesting work as an actor, improviser, teacher, comedian and storyteller.

For more info on Rama, visit ramanicholas.com.

Tallinn Secondary Science School (Estonia pst. 6), black-box. Gathering in front of the Tallinn Secondary Science School at 10.45.
Workshop fee: 20€. Booking: [email protected]

14:00 — 17:00
Inglise keeles
€16.00 — €16.00
Peter More (NL)

Genres

Peter More (NL)

Peter More (NL)

Genres

Through movies, television and books, we’ve all had a lot of exposure to genres. Often we know more than we think, and as a group we usually know more than enough. This workshop not only explores the genres that you find difficult but also shows that genres are not something to be scared of, but to be embraced as a method of creating scenes and stories that are in a world that is instantly recognisable to the audience. Never again be stumped by the smart-arse in the audience calling out something he’s never seen himself.

Level of difficulty – for everybody!


Peter has been involved with improv for coming up to 20 years. Originally from the UK, he currently lives in Amsterdam. He performs regularly with easylaughs, Mischler and More, Dizzy and the Pit Kittens, and on his own. He believes that doing is the best way to learn. He especially likes to teach about improvising in movie genres and telling stories without really trying to tell stories.

Rahvaülikooli teatrikeskus, third floor hall
Workshop fee: 16€. Booking: [email protected]

Toimumiskohad

Kohvik Sinilind

Sissepääs etendustele Uus tn 5 uksest.

Rahvaülikooli teatrikeskus

Töötoad toimuvad II ja III korrusel.

Kultuuriklubi Kelm

Festivali järelpidu kolib Kelmi.

Toetajad

LuxlimuStuudio388Waypoint Tallinn LeiburEesti kultuurkapital AnnalutterSolaris

Hooandjad

Aavik Andrus • Ader Silver • Aliine Lotman • Ando Roots • Andrus Purde • Anna Arruda Santos Anjos • Carolys Kallas • Ester Eggert • Ester Sall • Eveli Hämarsalu • Gaisa Raig • Gertha Kilgi • Heikki Rajalo • Ilmar • Heili Lindepuu • Johanna-Mai Vihalem • Känd Hannele • Katri Kaibiainen • Katrin Loodus • Kristjan Karmo • Kristo Raun • Lee Kärner • Liis Preitof • Maria Derlõš • Marju Üle • Mihkel Kohava • Nikolai Kunitšõn • Ranel Mänd • Raul Lilienberg • Reidla Triin • Reijo Väljak • Ruutu10 • Siret Tuula • Sven Tarlap • Tanel Sirp • Tarmo Maiberg • Timo Talvik • Tuuli Piirsalu